Всі новини

Дискування землі: як правильно проводиться

18.05.2024

Дискування – спеціалізована обробка ґрунту для його розпушування та зрізання бур’янів. Процедура робить землю більш родючою для вирощування сільськогосподарських культур. Вона проводиться механічним шляхом з використанням техніки – тракторні дискові борони оптимально підходять для ефективного перемішування верхнього шару землі.

Борона дискова

Доцільність проведення дискування

Дискування ґрунту є однією з головних умов його підготовки до посівної кампанії. Завдяки механічному розпушуванню землі на глибині 4–5 см можна досягти наступних показників:

  • покращеної аерації (насиченість повітрям) ґрунту;
  • знищення бур’янів та шкідників, які можуть знаходитися в землі;
  • формування добре розвиненої кореневої системи рослин.

Після дискування поле залишається рівним, без борозен та заглиблень, що дає перевагу цій технології у порівнянні з традиційним оранням. Залишки рослин після обробки можна використовувати як добриво.

Технічні засоби для дискування

Борона дискова для трактора

Для отримання ефективного результату в результаті проведення дискування використовують спеціальне обладнання. На спецтехніку встановлюють такі елементи, як дискова борона, лущильник, пристрій для заточування пилок. Борона складається з дисків, які розпушують та кришать ґрунт при контакті з ними. Вони можуть розміщуватися в один або у два ряди, мати гладкий, рифлений або розрізний профіль.

Вибір дискової борони для трактора залежить від кількох чинників, зокрема від глибини оброблення землі, важкості та щільності ґрунту, його насиченості корінням та засміченості. Дискові борони – оптимальне рішення для обробки дуже занедбаних полів на глибині 10–15 см. Для неглибокого дискування (до 7–10 см) буде достатньо лущильників.

Значну увагу необхідно приділити якості навісного або причіпного обладнання для тракторів. Слід довіряти продукції від перевірених виробників, зокрема від надійних брендів: Lemken, Maschio Gaspardo, Kuhn, Horsch, Köckerling, Great Plains та інших.

Правила дискування ґрунту

Грамотний вибір дискових борон є запорукою успіху, але важливо також правильно використовувати обладнання. Ефективність дискування залежить від врахування наступних моментів:

  • очищення ділянки від великого сміття, яке борони не зможуть обробити;
  • заточування дисків для ефективної обробки землі;
  • регулювання кута нахилу дисків відповідно до потрібної глибини дискування.

Дискування проводять на сухому непромерзлому ґрунті. Доцільно виконати процедуру восени – після збору врожаю, адже сільськогосподарські культури виснажують землю та роблять її менш придатною для вирощування рослин. Ґрунт після збору зернових культур варто продискувати на глибину до 20 см, після багаторічних трав – на 10–12 см, а після соняшника можна обмежитись застосуванням лущильників.

Якщо на полі зростають здебільшого однорічні бур’яни, – можна провести дискування на глибину 6–10 см. Для боротьби з багаторічними бур’янами проникнення збільшують до 14 см. Чим більш щільною та засміченою є ділянка поля, тим глибшої обробки дисковими боронами вона потребує.

Дискування визнане ефективнішим та менш затратним методом підготовки ґрунту до посівної у порівнянні з оранкою. Перед його проведенням необхідно впевнитись у наявності якісного та працездатного обладнання, добре заточити диски, проаналізувати стан землі. Якщо виникають проблеми з пошуком надійного обладнання для тракторів, то на платформі «АльфаТех» можна знайти все необхідне прямо від виробників за доступною ціною.