Гусеничний або колісний екскаватор: який краще вибрати
Серед спецтехніки для риття котлованів, розчищення каналів, прокладки комунікацій та виконання інших робіт оптимальним варіантом є екскаватори. Однак широкий асортимент включає два різновиди – гусеничний та колісний екскаватор. Щоб зробити правильний вибір між ними, слід розуміти особливості їхньої конструкції. Все залежить від робіт, які будуть виконуватись за допомогою спецтехніки.
Характеристики гусеничних екскаваторів
Екскаватори гусеничного типу оснащені гусеницями з металу, гуми або комбінації цих матеріалів. Конструкція забезпечує високу прохідність техніки – вона може спокійно пересуватись глинистими, піщаними та іншими нестабільними ґрунтами. Менший тиск на земляну поверхню сприяє ефективному застосуванню в екстремальних умовах.
Висока продуктивність, вантажність та можливість руху по похилій поверхні гарантує якісне використання гусеничного екскаватора в наступних ситуаціях:
-
на будівельних майданчиках для руйнування споруд;
-
в кар’єрах для риття котлованів, видобування корисних копалин;
-
за інших обставин для розчищення захаращених сміттям ділянок.
Гусеничний екскаватор використовують за відсутності асфальтованого покриття, тому його пересування містами без спеціального дозволу заборонене.
Характеристики колісних екскаваторів
Екскаватор колісний краще підходить для пересування стійкими асфальтованими дорогами. Техніка може розвивати суттєву швидкість, що дозволяє їй швидко пересуватись з однієї локації до іншої. Зокрема, вона може рухатись між будівельними майданчиками або автомобільними дорогами.
Колісний екскаватор може похвалитись наступними особливостями:
-
високий рівень маневровості в обмеженому просторі;
-
компактні розміри для застосування на закритих майданчиках (складах тощо);
-
самостійне пересування на великі відстані;
-
відсутність пошкодження дорожнього покриття;
-
просте сервісне обслуговування.
Відмічені характеристики роблять екскаватор на колісному шасі чудовим рішенням для використання в міських умовах. Він може ефективно виконувати роботи по розчищенню канав та каналів, застосовуватись в комунальній та будівельній галузях, ландшафтному дизайні. Завдяки мобільності техніка ідеально підходить для діяльності, яка передбачає постійне переміщення між різними ділянками.
Порівняльна характеристика гусеничних та колісних тракторів
Аналізуючи колісну та гусеничну спецтехніку, не можна однозначно назвати кращий варіант. Відповідно до характеристик в одних ситуаціях краще себе проявить гусеничний екскаватор, а в інших – колісний агрегат переважатиме конкурента.
Рішення купити колісний екскаватор буде доречнішим для компаній та підприємців, які будуть постійно використовувати техніку в міських умовах, для пересування асфальтованими дорогами. Колісне шасі не пошкоджує дорожнє покриття, тому такий екскаватор стає повноцінним учасником руху разом з автомобілями.
Коли необхідно дістатись до віддалених ділянок, працювати в гористій місцевості, на піску, глині чи кам’янистому ґрунті, немає альтернативи гусеничному екскаватору. Чим ширшими будуть гусениці, тим краща прохідність спецтехніки. Крім цього гусеничні моделі переважають колісні за вантажністю, тому можуть підіймати важкі вантажі.
Розглядаючи умови застосування різних типів екскаваторів, можна констатувати – колісний екскаватор підходить для закритих майданчиків, а гусеничний – для пересіченої місцевості з екстремальними складними покриттями. Кожна з моделей вирізняється своїми чеснотами, які необхідно вміло використовувати.
Інші характеристики, за якими вибирають екскаватор
Помилкою буде купувати екскаватор, орієнтуючись виключно на різновид шасі. Повноцінний вибір спецтехніки, яка прослужить тривалий час і буде ефективно виконувати поставлені перед нею завдання, потребує врахування наступних критеріїв:
-
тип приводу – екскаватор може приводитись в рух механічно (канатами), але кращу продуктивність демонструють моделі з гідравлічним та електричним приводами;
-
вантажність – різні моделі екскаваторів можуть підіймати вантажі вагою від 4,5 до 40 тонн;
-
продуктивність – стандартні варіанти оснащуються одним ковшем, однак для ефективнішої роботи варто звернути увагу на багатоківшеві моделі;
-
багатофункціональність – окрім ковша, екскаватори можуть оснащуватись іншим навісним обладнанням, зокрема грейферами, гідромолотами, бетоноломами тощо;
-
зручність – для застосування на відкритих майданчиках обов’язковою умовою є наявність операторської кабіни з панорамним склінням.
Додатково звертають увагу на наявність супутникової навігаційної системи, клімат-контролю тощо. Досліджуючи комплектацію екскаватора, потрібно розуміти, як ті чи інші компоненти будуть використовуватись на практиці. Немає сенсу витрачати великі кошти на покупку моделі, більша частина функцій якої ніколи не буде застосована.
Щоб сповна насолодитись можливостями колісних та гусеничних екскаваторів, купувати їх слід від перевірених виробників. Наша компанія «Альфатех» пропонує широкий перелік оригінальних моделей від брендів Hyundai та Bobcat. Ми є офіційними дистриб’юторами техніки від цих виробників в Україні, тому гарантуємо її отримання за доступною вартістю без залучення посередників.