Всі новини

Як вибрати культиватор до трактора?

30.08.2024

У сільському господарстві культиватор для трактора застосовують, щоб обробити та розпушити ґрунт. Процедура проводиться перед посівними роботами, дозволяє створити умови для вільного розвитку кореневої системи рослин та кращої врожайності. Культиватори представлені на ринку різними за функціональністю моделями, оснащеними плугами, сінокосарками та іншим обладнанням. Тому перед покупкою варто розібратись, як вибрати оптимальний варіант.

Різновиди культиваторів за конструкцією

За конструкцією та метою використання виділяють наступні види культиваторів для тракторів:

  1. Паровий суцільного обробітку. Пристрій забезпечує швидке розпушування верхнього шару ґрунту на певну глибину. Обладнання має великі габарити.
  2. Просапний прополювальний. Невеликі моделі з тонким розташуванням робочих органів призначені для прополювання бур’янів у міжряддях. Засіяні паростки сільськогосподарських культур залишаються недоторканими.
  3. Спеціального призначення. Окрема категорія пристроїв, розроблених для обробки певних видів культур (бавовна, чай), застосування в садах або для підгортання. Вони використовуються рідко.

Фермери віддають перевагу універсальним моделям культиваторів, тому що вони оснащені різними насадками. Їх можна налаштувати залежно від типів робіт, які виконуються, та використовувати в різних ситуаціях.

Окрім конструкції культиватори відрізняються за варіантом під’єднання до трактора. Моделі причіпного типу великого розміру, але мають коліщата для пересування. Навісні варіанти під’єднуються до гідравлічної системи спецтехніки.

Критерії вибору культиваторів для трактора

Перед тим як купувати культиватор, треба розібратись в цілях його використання – для розпушування землі, видалення бур’янів тощо. Також звертають увагу на наступні технічні характеристики:

  • кількість та ширина лап – визначає продуктивність, з якою проводиться обробка землі (число гектарів на годину);
  • глибина проникнення – відстань, на яку будуть проникати зубці культиватора в землю при обробці;
  • сумісність з тракторами – для різних моделей спецтехніки за вагою можуть підходити певні варіанти культиваторів;
  • термін експлуатації – культиватори мають визначений період використання, також потребують планового технічного обслуговування відповідно до рекомендованих виробником строків;
  • дистанція між робочими органами (лапами) – впливає на якість розпушування різних ґрунтів.

Для обробки невеликих земельних ділянок розміром до 50 соток достатньо середнього культиватора. Однак для роботи зі значними масштабами сільськогосподарських угідь потрібні габаритні машини з високою працездатністю. Вони забезпечують безперебійне використання, ефективно працюють навіть у в’язких та твердих ґрунтах.

Причіпний культиватор для трактора – універсальна модель, сумісна з більшістю різновидів мінітракторів або повнорозмірних колісних тракторів. Додатково потрібно дізнаватись у виробника, чи сумісна його продукція з конкретним трактором, який є у розпорядженні фермера. Зазвичай культиватори українського виробництва краще використовувати разом з вітчизняними тракторами, адже не вся закордонна спецтехніка має відповідні кріплення у конструкції.