Всі новини

Майбутнє будівельної техніки: електричні приводи проти гідравлічних

26.06.2024

Чи можуть електричні приводи стати гідною альтернативою гідравліці у будівельній техніці?

Коли компанія Bobcat представила свій компактний гусеничний навантажувач T7X під час виставки ConExpo минулого року, він був унікальним не лише через електричний двигун. Ще більш незвичним було те, що машина замінила гідравлічні приводи на електричні, ставши першим у світі повністю електричним компактним гусеничним навантажувачем. Привод - це компонент пристрою або машини, який допомагає здійснювати фізичні рухи, перетворюючи енергію (зазвичай електричну, повітряну або гідравлічну) у механічну силу.

Це не перша спроба Bobcat створити повністю електричну машину - до T7X компанія представила S7X, який також став першим у світі повністю електричним навантажувачем.

Переваги електричних приводів

Головна перевага електричних приводів у будівельній техніці - їх ефективність. Гідравлічні приводи можуть призводити до значних втрат енергії, тоді як електричні приводи підвищують загальну ефективність машини, що особливо важливо для збільшення тривалості роботи від батареї. Дослідження компанії Komatsu показало, що ефективність системи підвищилась з 30% до 57% у порівнянні з традиційними гідравлічними мініекскаваторами.

Інші переваги включають екологічність (відсутність гідравлічного масла) та зниження рівня шуму. Електричні приводи також забезпечують більшу точність та зворотний зв'язок, що неможливо досягти з гідравлікою.

Перспективи для операторів

Для операторів відмінності між електричною та гідравлічною технікою можуть бути непомітними ззовні, але електричні приводи можуть запропонувати вищу точність та чутливість. Наприклад, налаштування чутливості машини можна змінювати миттєво залежно від рівня навичок оператора, що не можливо з гідравлікою.

Електричні приводи також дозволяють впроваджувати нові функції, недоступні для гідравлічних систем, наприклад, автоматичне вирівнювання ковша або функція швидкого струшування ковша.

Обмеження та майбутні перспективи

Проте, електричні приводи мають свої обмеження, зокрема, вони не можуть поки що забезпечити достатню силу для великих машин. Крім того, вони займають більше простору, що ускладнює їх інтеграцію у компактні конструкції.

Попри ці виклики, технологія має великі перспективи. Постачальники гідравлічних компонентів вже починають працювати над електричними приводами, і з часом можна очікувати нових рішень у цій сфері.

Компанія Bobcat вже почала виробництво своїх T7X, і Sunbelt Rentals стала першим клієнтом, що придбав ці нові машини, що свідчить про те, що в майбутньому на ринку з'явиться більше техніки з електричними приводами.

Електричні приводи в будівельній техніці мають значний потенціал для покращення ефективності, екологічності та точності. Хоча поки що існують технічні обмеження, розвиток технологій відкриває нові можливості для будівельної індустрії, і Bobcat стоїть на передовій цих змін.