Машини для внесення органічних добрив
Для гармонійного розвитку рослин потрібно не просто забезпечувати їх поживними речовинами, але й рівномірно вносити їх. Для оптимізації та пришвидшення процесу використовують машини для внесення органічних добрив різних типів. Серед них гноєрозкидачі та причепи-розкидачі, які оперуються сумісно з колісними тракторами різної потужності.
Особливості розкидачів гною та інших добрив
Розкидачі добрив відрізняються за місткістю, системою внесення органічних добрив (прямоточна або перевалочна) та іншими характеристиками. Спецтехніка причіпним або навісним методом сполучається з колісними тракторами. Конструкція передбачає подачу завантаженого гною, компосту, торфу або інших різновидів добрив, після чого матеріал подрібнюється та рівномірно розподіляється по полю.
Машини для внесення органічних добрив вирізняється наступними конструкційними особливостями:
- одновісна, двовісна або тандемна ходова система;
- причіпний або навісний механізм з’єднання з трактором;
- кузов з механізмом подачі добрив – донний транспортер, конвеєр тощо;
- шнекові барабани для подрібнення та розкидання матеріалу;
- великі прогумовані колеса для вільного пересування в’язкими ґрунтами.
Виробники оснащують гноєрозкидачі кузовами з нержавіючої, стійкої до корозії сталі різної місткості. Це забезпечує захищеність завантаженого матеріалу та можливість за один раз використати велику кількість добрива для обробки всієї сільськогосподарської ділянки. Вантажність спецтехніки дозволяє застосовувати її для транспортувальних робіт, що сприяє універсальності та незамінності серед фермерських господарств.
Механізм подрібнення та розкидання добрива
Ключова функція, яку виконують розкидувачі органічних добрив – подрібнення та розподілення поживного матеріалу для рослин. Користувач може налаштувати швидкість розподілення добрива, щоб дотриматись оптимальної витрати на квадратний кілометр (або гектар) посадок. Основним робочим елементом виступають вертикальні або горизонтальні барабани з обертальним розкидним механізмом.
Вертикальні системи оснащені двома або чотирма барабанами, що забезпечує розподілення гною смугами 4-8 метрів. Щоб підвищити ширину розкидання до 10 та більше метрів використовують спеціальні розкидальні пристрої. Вони чудово працюють на рівних місцевостях та схилах, гарантуючи ефективну роботу з різними типами та консистенціями гною.
Розкидачі з горизонтальною шнековою системою краще підходять для розподіляння перепрілого гною без соломи, пташиного посліду, біогазових відходів та інших органічних добрив. Шнеки закриті кожухом, що дозволяє розпушувати гній для його кращого засвоєння ґрунтом. Однією з переваг горизонтального механізму є велика ширина розкидання до 25 метрів.
Варіанти підбору розкидачів добрив
Виробники спецтехніки пропонують широкий спектр розкидачів добрив за конструкцією, вантажністю, шириною захвату, потужністю сумісних тракторів та іншими характеристиками. Тому власникам індивідуального фермерського господарства або аграрного підприємства може бути складно підібрати оптимальну модель. Саме тому перед покупкою варто оцінити обсяги робіт та площу полів, які потрібно буде обробляти.
Можна виділити наступні варіанти машин для внесення добрив для різних користувачів:
- моделі вантажністю 4-8 тонн, яких буде достатньо малим та середнім фермерським господарствам для обробки незначних посадок сільськогосподарських культур;
- гноєрозкидачі вантажністю 10-18 тонн потрібні для роботи зі значними площами ріллі на великих аграрних підприємствах;
- варіанти вантажністю 10-12 тонн будуть оптимальними, якщо у розпорядженні господарства є колісний трактор потужністю 100-130 кінських сил.
Перед покупкою варто проаналізувати, для яких різновидів добрив можна ефективно використовувати ту чи іншу модель. Властивості рідкого, липкого та твердого гною, його склад відрізняються, що варто враховувати для продуктивної обробки. Пристроїв з горизонтальною системою адаптерів буде цілком достатньо для роботи на незначних за площею ділянках.
Висновки
Різноманітні машини для внесення твердих органічних добрив дійсно полегшують роботу сільськогосподарських підприємств. Однак їхнє ефективне використання можливе лише за умови грамотного підбору спецтехніки з врахуванням індивідуальних нюансів. Важливо обирати спецтехніку лише від перевірених брендів, які тривалий час працюють на ринку та знають потреби користувачів.
Наша компанія пропонує розкидачі добрив від польського виробника Unia. Бренд випускає широку лінійку пристроїв для розподілення органічних та мінеральних добрив, вона представлена причіпними та навісними варіантами для колісних тракторів. Завдяки прямому співробітництву з компанією, можна отримати техніку в Україні без залучення посередників за привабливою вартістю.
Розкидачі добрив проходять необхідну перевірку та сертифікацію. Вони адаптовані до використання в умовах українського клімату, витримують температурні коливання, вологість та інші несприятливі фактори. Зносостійкі механізми сприяють тривалому використанню спецтехніки без потреби у ремонті. Хоча не варто забувати про регулярне сервісне обслуговування зусиллями кваліфікованих фахівців, яке можна отримати у нас.