Всі новини

Навісне обладнання для сіна на фронтальний навантажувач

30.08.2024

Однією із задач, які може ефективно виконувати фронтальний навантажувач у сільському господарстві, є переміщення тюків та рулонів з сіном. Після укладання сіна в круглі тюки, використовують спеціальне навісне обладнання для захвату та транспортування для сільськогосподарських навантажувачів. Серед таких пристроїв виділяють вила для рулонів сіна, грейфери та інше, у кожного з яких свої особливості роботи.

Особливості вил для тюків та рулонів сіна

Вили для тюків на фронтальний навантажувач – пристрій на міцній рамі, який складається з декількох загострених планок. З їхньою допомогою можна проткнути рулон, підняти на необхідну висоту та перемістити до місця вивантаження. Вили можуть бути різного розміру, що впливає на вантажність.

Вили мають наступні переваги:

  • доступна вартість у порівнянні з іншим навісним обладнанням;
  • простота використання та обслуговування;
  • універсальність роботи з тюками різних габаритів та ваги.

Вили не можна використовувати для тюків, які обмотані спеціальною плівкою для збереження герметичності.

Можливості грейферів у роботі з сіном

Якщо потрібно міцно та дбайливо зафіксувати рулон, застосовують грейфери для тюків сіна. Обладнання складається з рами та двох захватів, якими можна надійно обхопити тюк зі сторін. Грейфери забезпечують наступні вигоди:

  • безпечна фіксація тюка без ризику падіння;
  • можливість працювати з декількома рулонами одночасно для скорочення робочого часу;
  • збереження цілісності тюків для вигідного продажу або зберігання.

На відміну від вил, грейфери можна використовувати для роботи з рулонами у плівці.

Преси для роботи з рулонами сіна

Якщо тюк з сіном має занадто великий розмір, щоб обхопити його грейфером або проткнути вилами, на допомогу приходять преси для рулонів сіна. Вони дозволять спочатку утрамбувати продукцію до потрібних для безпечного транспортування габаритів.

Преси на рамі обладнанні верхнім та нижнім гідравлічними циліндрами, які охоплюють рулон з двох сторін. Цей різновид навісного обладнання дає наступні можливості:

  1. надійне захоплення навіть великих тюків;
  2. мінімальний час для обробки та транспортування рулону;
  3. універсальність роботи – використання не тільки для сіна, але й для переміщення інших великих об’єктів.

Для квадратних або прямокутних тюків можна застосовувати вилки. Вони мають від двох та більше зубців, які заводять під тюк, щоб підняти на потрібну висоту та транспортувати його. Вилки прості у використанні та підходять для фермерських господарств з обмеженим бюджетом.

Для сільськогосподарських підприємств вигідно мати декілька з відмічених варіантів навісного обладнання для фронтальних навантажувачів. Однак обираючи оптимальні пристрої, слід враховувати розміри, вагу та габарити рулонів чи тюків, що транспортуються. У вил, вилок, грейдерів та пресів є свої переваги та недоліки, розуміння яких допоможе підібрати оптимальне рішення під конкретні потреби.