Всі новини

Самохідний та причіпний обприскувач: який варіант обрати фермеру?

02.04.2025

Обприскувач (спринклер) – сільськогосподарське обладнання, яке дозволяє обробляти рослини речовинами для захисту від шкідників, вносити добрива, зволожувати ґрунт та виконувати інші задачі. Агрегат значно спрощує роботу фермерських господарств. Однак в сучасному асортименті представлені дві великих категорії обприскувачів – самохідні та причіпні. Кожен різновид має свої особливості функціонування, що потребує детального розгляду.

Особливості причіпних обприскувачів

Обприскувач причіпний TECNOMA GALAXY 3000

За конструкцією обприскувач польовий причіпний становить собою агрегат на колісній базі. Він використовується сумісно з трактором, до якого кріпиться за допомогою спеціальної системи. Моделі такого формату вирізняються наступними особливостями:

  • велика місткість бака, що дозволяє обробити велику площу посадки без дозаправлення;
  • знижені витрати на покупку та обслуговування;
  • універсальність адаптації під різні ситуації, адже причіпний обприскувач можна застосовувати разом з тракторами різної потужності та маси;
  • зменшена витрата пального, адже потрібно заправляти тільки трактор, а не сам спринклер.

Технічні характеристики роблять обприскувачі причіпні Tecnoma від французького бренду ідеальним рішенням для невеликих фермерських господарств. Вони дозволяють зекономити кошти підприємствам, які вже мають у своєму розпорядженні трактор та не бажають купувати самохідний пристрій.

Недоліки причіпного обприскувача

Причіпні обприскувачі вирізняються низьким кліренсом, тому не підходять для обробки високостеблових культур. Їхня швидкість та продуктивність нижча у порівнянні з самохідними аналогами, тому площа оброблених посадок за робочу зміну суттєво скорочується.

Також причіпні спринклери повністю залежні від трактора, разом з яким вони експлуатуються. Для габаритних моделей потрібна потужна база, що обмежує функціональність. Обприскувач разом з трактором утворює масивну довгу конструкцію, рухливість якої на невеликих ділянках буде обмеженою. Тому такі моделі не можна застосовувати на тісних, щільно засаджених культурами полях.

Характеристики самохідних обприскувачів

Обприскувач самохідний TECNOMA LASER 6000

Самохідний обприскувач – повністю незалежна техніка з власним багатоциліндровим двигуном та бортовим комп’ютером для керування, зручною кабіною. Завдяки цьому продуктивність та швидкість обробки сільськогосподарських угідь значно підвищується. Він підходить великим аграрним підприємствам, яким необхідно обробляти сотні гектарів посадок на добу.

Можна виокремити наступні переваги, які дає самохідне обладнання для обприскування полів:

  1. високий рівень продуктивності – обробка до 700 гектарів на день;
  2. велика ширина штанги для розпилювання, що дозволяє обробити більшу площу за один прохід;
  3. відмінна маневровість – завдяки відсутності залежності від трактора компактний спринклер може розвертатись в умовах обмеженого простору;
  4. просунута система управління, яка оснащена електронною панеллю для задавання індивідуальних налаштувань витрати добрива або інших речовин.

Одним з ключових аспектів самохідного обприскувача є його автономність. Він не зв’язаний з трактором, тому той може бути використаний для виконання інших задач, поки спринклер робить свою справу.

Недоліки самохідного обприскувача

При всіх перевагах самохідний обприскувач коштує дорожче за причіпний варіант. Тому сільськогосподарському господарству перед придбанням слід ретельно зважити доцільність такого рішення. Індивідуальному фермеру немає потреби вкладатись у потужний продуктивний агрегат, який буде вимагати суттєвих затрат на обслуговування, але при цьому не використовуватись на максимум.

Також самохідний спринклер потрібно регулярно заправляти пальним, що збільшує витрати на обслуговування. Він вимагає постійної технічної діагностики для підтримки працездатності на початковому рівні.

Критерії вибору між самохідним та причіпним обприскувачем

Обираючи оптимальний варіант техніки для обприскування сільськогосподарських культур, зосереджуються на наступних показниках:

  • площа посадок, яку необхідно обробляти;
  • різновиди висадженої рослинності;
  • наявність або відсутність у розпорядженні підприємства власного трактора;
  • швидкість, з якою потрібно вносити необхідні добрива та захисні речовини;
  • бюджет, який є в розпорядженні фермерського господарства.

Говорячи простою мовою, самохідні обприскувачі краще підходять для великих аграрних компаній зі значними посадками культур, а причіпні обприскувачі – для середніх та маленьких локальних фермерів. Перед покупкою слід детально ознайомитись з технічними характеристиками агрегатів щодо робочого тиску, місткості бака, ширини штанг, потужності двигуна тощо.

Наш центр спеціальної техніки пропонує купити обприскувачі від французького виробника Tecnoma в обох представлених варіантах виконання. В асортименті виключно оригінальні моделі, адже наша компанія з 2018 року є офіційним представником цього бренду в Україні.

Тому можна розраховувати на доступну вартість без націнок, повноцінне гарантійне обслуговування та діагностику, швидку заміну зношених деталей. Можна отримати розгорнуту консультацію від нашого кваліфікованого менеджера, який допоможе знайти оптимальний варіант обприскувача саме під ваші потреби.