Всі новини

Види мінінавантажувачів: як зробити правильний вибір?

27.11.2024

Мінінавантажувач – компактна спецтехніка, яка використовується в різних сферах – будівництві, дорожніх та комунальних роботах, сільському господарстві. Вона представлена різними моделями за вантажністю, конструкцією, комплектацією навісним обладнанням тощо. Тому перед тим як купити мінінавантажувач, слід проаналізувати асортимент та підібрати оптимальний варіант під конкретну ситуацію.

Різновиди мінінавантажувачів за конструкцією

Доступний на ринку асортимент мінінавантажувачів можна розділити на дві великі категорії – фронтальні та моделі з бортовим поворотом. Перший варіант конструкції ідеально підходить для виконання підіймально-транспортних операцій. Завдяки високій швидкості він може переміщувати вантажі на велику відстань.

Мінінавантажувачі з бортовим поворотом краще підходять для виконання робіт в обмеженому просторі, переміщення вантажів на дистанцію не більше 25-30 метрів. Розташована ззаду стріла дозволяє на мінімальну відстань наблизитись до самоскида при завантаженні. Однак фронтальні навантажувачі переважають конкурентів за кількома показниками:

  • мінімізована витрата пального;

  • висока прохідність;

  • тривала експлуатація коліс без зношування;

  • простота використання гідравлічної системи;

  • стійке положення на нерівних поверхнях.

Тому фронтальні мінінавантажувачі демонструють кращу продуктивність на відкритих майданчиках, коли доводиться постійно пересуватись з однієї точки в іншу, рухатись неасфальтованими покриттями. Моделі з бортовим поворотом підкупають компактністю та маневровістю, тому стають оптимальним вибором для роботи на захаращених ящиками та палетами складах.

Перший компактний гусеничний навантажувач Hyundai HT100V

Вантажність спецтехніки

Вантажність – ключовий показник, що визначає, яку вагу може підняти та транспортувати мінінавантажувач за один раз. Модель за цим параметром варто вибирати з запасом – постійна експлуатація техніки на межі її можливостей призведе до швидкого зношування деталей. Крім того, можуть виникнути ситуації, коли потрібно буде працювати з вантажами нестандартного розміру.

В технічному паспорті мінінавантажувача вказується номінальна вантажність – параметр, при якому гарантована безпечна робота. Також існує показник перекидної вантажності – зазвичай він на 50% більше від номінальної та визначає безпечну масу вантажу, при якій немає ризику перекидання техніки. Діапазон вантажності складає від 300 до 3000 кг, тому перед придбанням варто чітко розуміти, з об’єктами якої ваги доведеться регулярно мати справу.

Навісне обладнання для мінінавантажувача

Стандартний мінінавантажувач оснащений ковшем для переміщення сипучих матеріалів, проведення землерийних робіт. Якщо потрібна техніка для виконання інших робіт, обирають моделі зі спеціальними адаптерами для швидкої заміни навісного обладнання. Виробники випускають спецтехніку з наступними варіантами змінних механізмів:

  1. палетні вила – чудово підходять для складів, тому що дозволяють безпечно транспортувати вантажі у піддонах;

  2. дорожні фрези – необхідне обладнання, якщо навантажувач буде залучатись до робіт по заміні асфальтованого або бетонного покриття;

  3. підмітальна щітка – необхідний агрегат для комунальної техніки, яка використовується для підмітання вулиць, тротуарів та інших поверхонь;

  4. поворотні відвали – компоненти для розчищення доріг та господарських майданчиків, інших засмічених територій.

Перед тим як вибирати мінінавантажувач з конкретною комплектацією навісним обладнанням, треба чітко розуміти перелік завдань, які він буде виконувати. Немає сенсу переплачувати за модель з дорожніми фрезами та підмітальними щітками, якщо вона буде використовуватись тільки на складі і ці компоненти ніколи не застосують за призначенням.

 

Використання на різних поверхнях

Багато в чому на вибір моделі впливає тип поверхні, по якій буде пересуватись спецтехніка. Мінінавтажувачі з бортовим поворотом не дуже прилаштовані для роботи на ґрунтових покриттях. На них вони будуть пробуксовувати та застрягати. Для ефективного пересування піщаними та глинистими ґрунтами краще приглянутись до моделей на гусеничній платформі.

Для збільшення прохідності колісних навантажувачів на них встановлюють колеса великого діаметра. Фронтальні моделі мають збільшений дорожній просвіт, що дозволяє техніці пересуватись поверхнями з перепадами висот та нерівностями. Варіанти з бортовими поворотами не пошкодять лінолеум або інше цінне покриття на закритих майданчиках.

Висновки

При виборі мінінавантажувачів в першу чергу враховують цільове використання, тип ґрунту для пересування, вантажність, комплектацію навісним обладнанням, маневровість, габарити. Крім цього характеристики спецтехніки мають відповідати бюджетним можливостям компанії, щоб не переплачувати за непотрібні функції.

Для отримання дійсно якісного мінінаватажувача з широким спектром ефективних робочих можливостей, варто звертати увагу на техніку від перевірених виробників. Наша компанія пропонує мінінавантажувач Бобкат за привабливою вартістю, тому що є офіційним дилером відомого американського виробника в Україні. Прозорий формат взаємодії дозволяє отримати продукцію з гарантійними сертифікатами та якісним сервісним обслуговуванням.