Види екскаваторів
Екскаватор – різновид спецтехніки, який використовується у будівництві, сільському господарстві, дорожніх та гідротехнічних роботах, інших сферах діяльності. Він оснащений ковшем, що дозволяє проводити землерийні, вантажно-розвантажувальні роботи. Виробники пропонують різноманітні види екскаваторів за конструкцією, функціональністю, розміром та іншими характеристиками, що потребує детальнішого вивчення.
Різновиди за типом робочої платформи
За цією характеристикою виділяють дві великі категорії екскаваторів – гусеничні та колісні. Тип робочої платформи суттєво впливає на конструкцію спецтехніки та особливості її використання. Моделі на гусеничному (гідравлічному) ходу вирізняються високою прохідністю, тому можуть застосовуватись на в’язких та нестійких ґрунтах (піщаних, глинистих тощо).
Всюдихідність дозволяє використовувати гусеничні екскаватори в гірській місцевості з перепадами висот, там де не зможе пройти колісна техніка. Вони демонструють зносостійкість, можуть працювати за умови низьких температур. Однак не можуть застосовуватись для пересування асфальтованими дорогами та швидкого переміщення між віддаленими об’єктами.
Екскаватори на колісній платформі – універсальна техніка, яка експлуатується на рівних майданчиках. Висока швидкість дозволяє оперативно пересуватись дорожнім покриттям. Спецтехніка на колесах цінується за мобільність, підходить для будівельних та ремонтних робіт. Гусеничні моделі знайшли своє застосування на кар’єрах для видобування корисних копалин.
Класифікація за вагою та габаритами
Розміри екскаваторів суттєво впливають на можливості їхнього використання. За цим параметром виділяють три різновиди:
- мініекскаватори вагою до 6 тонн – скромні габарити дозволяють використовувати такі моделі для розвантажування, копання траншей в обмеженому просторі, де не пройде велика техніка;
- середні екскаватори – маса до 20 тонн, використання на будівельних майданчиках та в кар’єрах;
- великі екскаватори – маса понад 20 тонн, застосування для складних робіт з видобування руд та інших ресурсів, коли потрібне виконання суттєвих обсягів за добу.
Чим більший розмір та вага екскаватора, тим більший об’єм роботи буде виконаний за зміну. Однак габаритність погано впливає на мобільність техніки. Тому середні та великі моделі застосовують здебільшого на відкритих просторих майданчиках, а мініекскаватори призначені для закритих приміщень.
Різновиди екскаваторів за навісним обладнанням
Стандартна конструкція екскаватора незалежно від габаритів та робочої платформи передбачає наявність ковша. Він може бути різного розміру та об’єму, що дозволяє копати траншеї, навантажувати матеріали або будівельне сміття, видобувати ресурси тощо. Деякі моделі оснащені одразу кількома ковшами.
Однак ківш – не єдиний різновид навісного обладнання для екскаваторів. Спецтехніка може бути оснащена драглайном, лопатою, гідробуром та іншими механізмами. Драглайн – це конструкція, яка складається з довгої стріли та закріпленого на ній тросом ковша. Така система дозволяє виконувати землерийні роботи в важкодоступних місцях, коли неможливо впритул під’їхати до місця риття.
Лопатний екскаватор має унікальну конструкцію навісного обладнання. Його форма дозволяє вирити глибокий та вузький котлован за короткий проміжок часу. Моделі з гідробуром призначені для буріння свердловин на різних ґрунтах. Більшість екскаваторів мають знімні навісні механізми. Це дозволяє замінювати обладнання відповідно до потреб та підвищувати функціональні можливості техніки.
Інші характеристики, за якими класифікують екскаватори
Обираючи екскаватори навантажувачі, види яких представлені в каталозі нашої компанії, зверніть особливу увагу на наступні характеристики:
- глибина копання – на яку відстань максимально може заглибитись ківш спецтехніки;
- загальна потужність – вимірюється у кінських силах, визначає інтенсивність та час, які необхідні для виконання роботи;
- тип двигуна (дизельний, електричний) – моделі з дизельним мотором потужніші, однак вимагають постійного заправлення паливом, електричні мотори мають нижчу потужність, але потребують менших витрат на експлуатацію та не забруднюють навколишнє середовище;
- тип привода – повноповоротні варіанти можуть обертатись на 360 градусів навколо своєї осі, неповноповоротні моделі мають менший за 360 градусів радіус обертання;
- вантажність – максимальна вага породи, будівельного сміття чи іншого матеріалу, яку може підняти ківш екскаватора за один раз.
При купівлі екскаватора слід ретельно дослідити доступний асортимент моделей за різними характеристиками. На кінцевий вибір будуть впливати сфери та умови використання спецтехніки, інтенсивність виконання робіт, доступний бюджет, швидкість пересування. Щоб зробити вдалу покупку, краще звернутись за допомогою до спеціаліста.
Ми не можемо назвати універсальний екскаватор, який підійде для ефективного виконання різних робіт за будь-яких умов. Спецтехніку потрібно вибирати під індивідуальні потреби. Тому модель для продуктивного копання на відкритій місцевості для добування корисних копалин буде кардинально відрізнятись за технічними характеристиками від оптимального варіанту для транспортування вантажів у заставлених стелажами складських приміщеннях.
Універсального екскаватора, який ідеально впорається з будь-якими завданнями в будь-яких умовах, не існує. Оптимальний вибір залежить від конкретних потреб замовника, умов експлуатації та технічних вимог. Ми підбираємо спецтехніку з урахуванням найвибагливіших критеріїв: екскаватор для видобутку корисних копалин на відкритих майданчиках суттєво відрізняється за характеристиками від машини, призначеної для маневрування у вузьких просторах складських приміщень. Наш досвід і експертиза допомагають клієнтам отримати рішення, що максимально відповідає їхнім завданням.