Всі новини

Яка косарка краща: роторна чи сегментна?

20.02.2025

Косарка до трактора – ефективне обладнання, яке використовується для видалення небажаної рослинності та заготівлі сіна. Асортимент моделей відрізняється за технічними характеристиками та конструкцією, що впливає на його сферу призначення. Перед тим як вибрати оптимальний варіант, необхідно розібратись з тим, чим характеризуються роторна та сегментована косарка.

Конструкція та характеристики роторної косарки

Роторна косарка складається з двигуна, різальної деки та лез. Горизонтальні диски або барабани при обертанні створюють умови для ефективного скошування трави. Обертові ножі знаходяться під захистом зносостійкого корпусу, тому при потраплянні на тверді перешкоди вони ховаються і залишаються неушкодженими.

Косарка дискова причіпна Alka

Однією з безумовних переваг роторної косарки є суттєве подрібнення та укладання скошеної трави у валки. Завдяки цьому користувач може уникнути подальшого використання граблів-ворошилок. Косарка роторна, технічні характеристики якої зробили її популярною серед українських фермерів, вирізняється наступними особливостями:

  • легкість обслуговування, яка не потребує виконання складних дій;
  • можливість використання на нерівних полях, які мають змінний ландшафт;
  • висока продуктивність для обробки значних площ;
  • універсальність в роботі з різними видами рослинності.

Завдяки продуктивності та зносостійкості косарка роторна може використовуватись для обробки газонів біля приватних будинків, спортивних майданчиків, придорожніх територій, сільськогосподарських угідь. Вона підходить для застосування як фермерами, так і комунальними працівниками. Серед недоліків цього різновиду обладнання можна виокремити суттєвий рівень шуму та вібрації, необхідність у великій кількості пального для роботи.

Конструкція та параметри сегментної косарки

Сегментна косарка являє собою горизонтальну планку, на якій розташовані різальні зубчики (сегменти). Завдяки їхньому зворотно-поступовому руху забезпечується ефективне зрізання трави, яка потрапляє всередину механізму. Такі моделі забезпечують точність та глибину зрізу під корінь, однак у них виникнуть складнощі при роботі з надто густою рослинністю або сіном.

Тому характеристики сегментної косарки роблять її орієнтованою на роботу з невеликими посадками, здебільшого в комунальній, дорожній сферах або на приватних ділянках. Для сільськогосподарських угідь з необхідністю обробки великої території роторна косарка буде пріоритетним варіантом.

Сегментна косарка вирізняється наступними перевагами:

  • висока точність і швидкість зрізання невисокої, рідкої та м’якої рослинності;
  • сумісність з малопотужними тракторами;
  • невеликі розміри для спрощення транспортування та роботи з технікою;
  • укладання зрізаної трави тонким шаром.

Косарки сегментного типу поступаються роторним моделям за продуктивністю, тому краще використовувати їх для обробки маленьких територій – газонів на прибудинковій ділянці, спортивних майданчиків, придорожніх ділянок. Відповідно до можливостей вони коштують дешевше, тому дозволяють зекономити, якщо діяльність не передбачає покупку потужної роторної косарки.

Порівняння роторних та сегментних косарок

Проаналізувавши конструкцію та технічні характеристики роторних і сегментних косарок можна чітко розділити їх за сферою використання. Роторні моделі універсальні та підходять для фермерських господарств, а от область застосування сегментних варіантів обмежена комунальними службами та власниками приватних будинків.

Не можна чітко визначити, який з представлених різновидів косарок кращий, адже модель підбирається індивідуально відповідно до конкретних потреб користувача. Що можна констатувати, так це необхідність профілактичного обслуговування техніки для забезпечення тривалого терміну експлуатації.

Не варто забувати про сумісність косарок з певними різновидами тракторів. Виробники визначають для кожної моделі перелік тракторів за потужністю та вантажністю, до яких вона може кріпитись. Якщо до мінітрактора з невисоким показником потужності прикріпити роторну косарку, це може призвести до перевантаження та швидкого зношування.

Висновки

Роторна та сегментна косарки – дві великих категорії обладнання для скошування трави і сіна зі своїми характеристиками, перевагами й недоліками. Перед тим як купувати обладнання, проаналізуйте власні потреби за наступними параметрами:

  1. розмір ділянки, яку треба буде обробляти;
  2. тип рослинності та інтенсивність її зростання;
  3. сфера пріоритетного застосування;
  4. бюджет, який підприємство або приватна особа можуть витратити на придбання косарки;
  5. оптимальна точність та глибина зрізання трави.

При виникненні проблем з вибором оптимальної моделі під індивідуальні потреби, варто заручитись підтримкою спеціаліста. Наша компанія пропонує проконсультуватись з експертом, який вислухає побажання замовника та запропонує йому кращий варіант з наявного асортименту.

В погоні за продуктивними технічними характеристиками та доступною вартістю спецтехніки не варто забувати про її якість. Слід довіряти продукції від перевірених виробників, серед яких можна виокремити надійний польський бренд Unia. Ми співпрацюємо з ним на основі прямого договору без залучення посередників, що забезпечує вигідну ціну.