Всі новини

Як вибрати гідравлічний фільтр для спецтехніки?

23.11.2023

Для того, щоб забезпечити ефективне очищення бензинових або дизельних двигунів спецтехніки, використовується спеціальний елемент – гідравлічний фільтр. Він допомагає очищати систему, захищати компоненти від пошкоджень та продовжувати строк експлуатації двигуна. Фільтри встановлюються на різні види техніки – екскаватори, підйомники, бульдозери, навантажувачі. Для кожного з них важливо грамотно підібрати потрібну деталь, є в наявності фільтри Bobcat.

Якими бувають гідравлічні фільтри

Першочергово слід звернути увагу на те, яка існує класифікація фільтрів за конструкцією. Виділяють наступні різновиди деталей для очищення двигуна:

  1. решітчасті елементи – основою очищувальної системи є металеві прути з фракціями різного розміру, які запобігають потраплянню у систему забруднень;
  2. щілинні деталі – металеві пластини, оброблені смолою для затримання забруднених часток;
  3. об’ємні компоненти, в основі котрих знаходиться тканина для поглинання сторонніх речовин;
  4. поверхневі елементи з тканини або паперу.

Фільтраційні компоненти можуть встановлюватись безпосередньо перед насосом або після нього, перед основним робочим вузлом, на виході з системи для поглинання відпрацьованого мастила. Також гідравлічні фільтри відрізняються за розміром, для кожного виду спецтехніки існують відповідні сумісні різновиди компонентів для фільтрації.

За якими параметрами вибирати гідравлічні фільтри

Для відповіді на питання, як вибрати гідравлічний фільтр, потрібно проаналізувати спецтехніку за наступними характеристиками:

  • марка та модель технічного засобу – в експлуатаційній документації до кожного виду спецтехніки можна знайти інформацію про гідравлічні фільтри, які сумісні з її двигуном;
  • тип палива, яке застосовується для роботи двигуна – для моторів на бензині або дизельному пальному будуть використовуватись різні види фільтрів;
  • умови застосування – рівень вологості, температурні перепади будуть впливати на забрудненість системи та працездатність фільтра;
  • розміри – у кожній спецтехніки для встановлення гідравлічного фільтра є місце відповідного розміру, тож занадто малі або великі деталі не підійдуть.

Найкращий варіант для обрання ефективного гідравлічного фільтра – звернутись до спеціаліста, який допоможе знайти оптимальну модель для конкретного виду спецтехніки. Слід враховувати, з якою інтенсивністю працює обладнання та з якими забрудненнями воно буде стикатись. Різні види фільтрів будуть більш продуктивними у захисті системи від певних забруднень – кіптяви, пилу, засмічень, відпрацьованого мастила, парафінів, води, твердих частинок, конденсату, сталевої стружки тощо.

Як часто змінювати фільтри

З плином часу гідравлічні фільтри гірше виконують поставлені перед ними функції та потребують заміни. Як часто міняти фільтр – відповідь на це питання залежить від інтенсивності та частоти експлуатації спецтехніки. Якщо бульдозер, трактор та інше обладнання використовуються щоденно, то очевидно, що вони потребуватимуть частішої заміни гідравлічних фільтрів ніж в тому обладнанні, яке застосовується нерегулярно.

Грамотний підбір гідравлічного фільтра та його своєчасна заміна – запорука надійного функціонування спецтехніки. Ігнорування цієї процедури може призвести до пошкодження та швидкого зносу двигуна. Тож набагато економніше витратити невеликі кошти на покупку нового сумісного фільтра, ніж потім вкладати гроші у вартісний ремонт двигуна та зупиняти заради цього робочий процес.